IMG_3204

Hugo: Voetbal is nog altijd erg leuk en belangrijk voor mij. Wel ook een verrassende pluspunt is dat jij lekker in het zonnetje kan spelen in januari!

Door het voetballen heb ik veel andere jongens leren kennen. Het begon al toen wij net verhuisd waren. Tijdens de pizzafeest in ons dorp spelde er een paar jongens uit mijn klas op het grasveld. Die avond en vele daarna tijdens de feesten die de hele zomer door georganiseerd werden hebben wij samen gevoetbald. Iedereen was vriendelijk en het was makkelijk om mee te doen zonder al te veel te hoeven zeggen.

Tegenover school is er een “kooi” en soort van voetbalveld in het miniatuur, de hek omheen is heel hoog dus daar kan jij lekker hard schieten, daar voetbal ik vaak.

In het najaar toen Dante mijn  hele goede vriend uit Nederland op bezoek was hebben wij samen twee proeftrainingen gedaan bij mijn nieuwe voetbalclub. Het was wel erg wennen want alles was anders. De taal zo en zo, de trainingen zijn lang, twee uur met veel conditie en techniektraining. Daar ben ik nu wel aan gewend maar in het begin was het super zwaar. Ik heb 2 trainers, ze zijn streng maar ze zorgen heel goed voor het team.

Ik ben de eerste Nederlandse jongen ooit in hun club. Bij het inschrijven kreeg ik een mega grote tas met trainingskleding, pak voor bij het wedstrijden, regenjas, muts en een dikke jas. Gisteren heb ik mijn eerste wedstrijd gespeeld. Het was spannend want ik wist helemaal niet wat ik kon verwachten.

Vroeg in de ochtend verzamelde wij bij het clubhuis. Daarna zijn wij met vier auto’s naar de plek gereden waar de wedstrijd was. Het was een mooie dag en de ouders kon lekker in de zon zitten op de tribune. Wij liepen met zijn alle in een rij het veld op, de twee teams naast elkaar. Daarna gingen wij in een lijn staan om te zwaaien naar het publiek. Vervolgens hebben wij het andere team en handje gegeven. Wij spelde 9 tegen 9 de wedstrijd duurde 3×20 minuten. Het was een lastige match maar wij hebben gewonnen. Na de wedstrijd konden wij smullen van pizza en koek in de kleedkamer!

IMG_3199

Hugo: Att spela fotboll är fortfarande en av mina passioner. Att solen värmer i januari när man är utomhus är dessutom en välkommen sidoeffekt.

Genom fotbollen har jag lärt känna många killar. Det började redan i somras när vi nyss hade flyttat hit. Det var pizza fest i vår by och några killar i min klas spelade fotboll på fältet. Jag fick vara med, det var roligt, alla var snälla mot mig och det var lätt eftersom jag inte behövde säga så mycket. Det var många fester i somras och det blev många fotbollskvällar tillsammans.

Mittemot vår skola finns det en miniplan, en slags bur inhängnad av höga staket. Där spelar jag ofta fotboll med mina kompisar. Man kan skjuta hårda skott där som studsar mot gallret. 

I höstas var min kompis Dante på besök ifrån Holland. Då passade vi på att provträna i min nya klubb. Träningarna var väldigt annorlunda i jämförelse med vad jag var van vid. Såklart var det annorlunda eftersom träningen är på italienska, men träningarna var långa också, två timmar, två gånger i veckan. Vi tränar mycket kondition och teknikträning. Det var tungt i början men nu har jag vant mig. Jag har två tränare, dom är stränga men tar bra hand om vårt lag.

Det har aldrig funnits någon annan holländare i klubben, så jag var den första. När jag skrev in mig som medlem fick jag en stor träningsväska, ett set shorts och t-shirt att träna i, en träningsjacka och byxa, en mössa, en regnjacka och en vinterjacka. Igår spelade jag min första match. Det var pirrigt. 

Vi samlades tidigt på morgonen vid vårt klubbhus. Sen körde vi till matchen i en karavan bestående av fyra bilar. Det var en solig dag så föräldrarna kunde sitta och njuta av solen på läktaren. När matchen började defilerade vi in på planen, bägge lagen bredvid varandra, sen ställde vi upp oss på ett långt led och vinkade till publiken. Därefter var det dags att skaka hand med det andra laget. Vi spelade 9 mot 9, matchen varade 3×20 minuter. Det var en svår match men vi vann tillslut. Efteråt kunde vi gotta oss i pizza och kakor som serverades i omklädningsrummet.